Így számítják a felvételi pontokat a középiskolai jegyekből és az érettségiből
Újabb segítséget hoztunk a felvételi pontszámításhoz, ma azt mutatjuk meg, hány pontot szerezhettek a középiskolai jegyekkel és az érettségivel.
Újabb segítséget hoztunk a felvételi pontszámításhoz, ma azt mutatjuk meg, hány pontot szerezhettek a középiskolai jegyekkel és az érettségivel.
Nincs meg az alap- és osztatlan szakokhoz szükséges minimum 280 pontotok, viszont mindenképpen szeretnétek egyetemen vagy főiskolán tovább tanulni már most szeptembertől? Akkor jöhet a "B" terv, ami nem más, mint a felsőoktatási szakképzés.
Augusztus 8-ig lehet jelentkezni az idei pótfelvételire, egy-egy apró hiba miatt azonban az egész jelentkezést bukhatjátok. Mire kell odafigyelni?
Mutatjuk a legfontosabb szabályokat, amelyekre érdemes odafigyelnetek.
Nem sikerült állami képzésre bejutnotok a rendes felvételin, ezért most a pótfelvételin újra jelentkeznétek a felsőoktatásba? Egyáltalán lehetséges ez? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Jelentkezés leadása, dokumentumok feltöltése, hitelesítés - ezt mind néhány nap alatt kell majd elvégeznetek.
Szegedi Dezső valószínűleg nemcsak a Miskolci Egyetemen, hanem egész Magyarországon a legidősebb gólya lesz szeptembertől.
Hiába a túljelentkezés a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) képzéseire, még ez is visszaesés a 2020-as számokat nézve.
Ebben az eljárásban sem lesz mindegy, mennyi ponttal vágtok neki a felvételinek.
Nagyjából augusztus közepére már tényleg vége lesz a 2021-es általános felvételinek, de addig még van néhány fontos határidő, amit érdemes észben tartani.
Az általános felvételin volt, de vajon a pótfelvételin is van olyan alsó limit, amit ha nem sikerül elérnetek, akkor egyáltalán nem tanulhattok tovább a felsőoktatásban? Fontos kérdésre válaszolunk.
Csütörtök este megkaptátok az sms-t a felvételi eredményéről, de ezt követően úgynevezett besorolási döntést is fogtok kapni arról, melyik egyetemi-főiskolai képzésre kerültetek be. Mégis mikor? Mutatjuk.
A részletekre még egy kicsit várni kell, de van néhány dolog, amit már most tudunk.
6051 jelentkezőt vett fel a Szegedi Tudományegyetem idén, de a pótfelvételizőkkel, a szakirányú képzések hallgatóival és a külföldi diákokkal együtt több mint nyolcezren kezdhetek szeptemberben az egyetemen.
A korábbi évekkel ellentétben idén a felvételizők csupán annyit tudhattak meg az üzenetből, hogy hányadik helyre sikerült bekerülniük.
Biológia, matematika, kémia - ezekre a természettudományi képzésekre jelentkeztek legtöbben az idei felvételin. De milyenek lettek a ponthatárok? Mutatjuk.
Hány ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb mesterszakokra az idei felvételin? Nézzük.
Gépészmérnöki, villamosmérnöki, vagy egyéb népszerű műszaki képzésre jelentkeztetek? Itt megnézhetitek, milyen ponthatárokat húztak idén a felsőoktatási intézmények.
Továbbra is a kommunikáció- és médiatudomány a legnépszerűbb társadalomtudományi alapképzés. Mutatjuk, hány ponttal lehetett bekerülni a különböző szakokra.
Ahogyan minden évben, úgy idén is a gazdasági képzésekre szerettek volna bekerülni a legtöbben. Összesen 29 361-en jelentkeztek az ehhez tartozó szakok valamelyikére - 22 408-an első helyen. Államilag támogatott formában 24 400-an szerettek volna tovább tanulni. Mutatjuk, hogy ehhez mennyi pontot kellett elérni a különböző felsőoktatási intézményekben.